VŠE na Majáles
Vysoká škola ekonomická v Praze
II.
Fakulta informatiky a statistiky
Jmenuji se Michal, a to hned třikrát. Dost lidí z toho má srandu, a to včetně mě. Většinou mě potkáte s úsměvem, neboť jsem přátelský, milý a jen tak mě něco nenaštve. Býval jsem zamlklý introvert, ovšem to byla první věc kterou VŠE změnila. Už seznamovák, ze kterého mám spoustu přátel, ve mě rozdmýchal chuť stmelovat nové studenty, aby si užili vejšku jako já. Dnes si nedokážu bez přátel ze školy prožít jediný den. Je to taková moje druhá rodina. To je jeden z důvodů proč setrvávám na koleji Vltava. Hned druhým důvodem je přítomnost klubu pod kolejí, kde se pravidelně scházíme na beerpong. Sportovcem opravdu nejsem, to ale neznamená že nemám rád adrenalin. Největší vášní mi je motorka. Mým snem je procestovat na ní svět a taky pár okruhů. Dále miluju procházky a jízdu na kole či lyžích.
Připravuji se především stmelováním, a to nejen s mou družinou ale se všemi studenty. Protože král je jen symbolem VŠE, ale Majáles je o studentech na kterých celý stojí. VŠE je plné úžasných lidí a v tom já vidím největší sílu, kterou chci ještě více spojit. Protikandidáti pro mě neznamenají rivaly, ale spíš kamarády. S nimi se utkám v přátelském souboji, který zlepší meziuniverzitní vztahy.
Hlavně pro podporu jednoty na VŠE a pomoci jí dosáhnout hattricku v kralování Majálesu. Zároveň si chci užít skvělou atmosféru Majálesu a být v centru dění. Také je to velký krok mimo mou komfortní zónu, kterou tímto posunu a tím i sebe.
Očekávám plno nových přátelství, utužení stávajících, královskou zábavu, ale taky výzvy, zodpovědnost a s tím spojenou lepší sebedisciplínu. Věřím, že nejen mě, ale i mou družinu Majáles obohatí jak o přátele, zážitky tak i o zkušenosti.
Královna Pražského Majálesu by měla být dosti VŠEstranná. Napovrch možná hezká tvářička, (přece jen je zástupným symbolem školy), ale hlavně zábavná a aktivně se podílející s králem na sjednocování studentů. Měly by mít přirozený respekt a lásku svých “poddaných”. Pro mě je tou ideální kandidátkou moje královna Natálka.
Projekt, který bychom rádi představili, vychází z každodenního života studenta. Je spojený se studentskou kartou ISIC, kterou má každý student (nejen) VŠE. Kartu ISIC máme z mnoha důvodů - chodíme s ní na koleje, do školy, ke skříňkám, máme na ni různé slevy, ale především s ní chodíme na jídlo. Problémem ale je, že karta stále zůstává pouze ve fyzické podobě a tudíž nemáme přehled o stavu našich účtů a využívaných slev. Naším projektem je proto DIGITALIZACE karty ISIC.
Jednalo by se o vytvoření aplikace, kde bychom mohli spravovat především své účty v menzách. Pro studenty VŠE fungují menzy 4 a každá má svůj virtuální účet, na který lze však vkládat peníze pouze fyzicky u kasy. Snadno se pak zapomene, kolik a na kterém účtu máme uloženo. V menzách se pak tvoří fronty, když si každý student musí u pokladny zvlášť dobíjet. V době oběda je to obzvlášť nepříjemné. Náš návrh ale nezahrnuje pouze možnost zobrazení jednotlivých účtů a ověření jejich stavu, aplikace by měla obsahovat také možnost online dobití kreditu. Takové aplikace fungují na mnoha čipových kartách a v nedávné době se k takovým přidala i Lítačka, která se dá již dobíjet online a předejít tak frontám u okének zpravidla na začátku semestru.
Napadlo nás také, že díky kartě ISIC by mohlo být možné využít i menzy cizích škol se stejnou studentskou slevou jako mají studenti ostatních univerzit. S dnešním stavem karty ISIC by toto propojení přidalo další virtuální účet. Chápeme, že každá menza/bistro mají jiného provozovatele, ale z našeho pohledu by bylo navíc opravdu přínosné, kdyby nadále mohl existovat účet pouze jeden. Jako případnou alternativu spojení účtu by se mohlo alespoň dát mezi účty peníze převádět.
Kromě zobrazení a správy účtů by se k aplikaci dal přidat i přehled studentských slev a výhodných nabídek. Každý při zakoupení obdrží brožuru s přehledem slev, ale ne každý ji pak nosí stále u sebe. Mobil máme ale u sebe každý a přehled nabízených slev by tak umožnil jejich efektivnější využití.